20 maja 2008
II Wieliszewski Bieg Wiosny

W niedzielę, 18 maja, o godz. 12.30, w Wieliszewie odbył się II Wieliszewski Bieg Wiosny, w którym wzięło udział ponad 100 zawodników.

Zawody miały charakter zarówno sportowy – wystartowały osoby biegające wyczynowo, jak i rekreacyjny – biegły całe rodziny. Pierwszy bieg rozegrał się na dystansie 1 km. Uczestniczyły w nim 3 kategorie zawodników: dzieci z klas I-III, dzieci z klas IV-VI oraz rodziny (osoba dorosła i dziecko). Drugi bieg miał 4-kilometrową trasę. Wystartowali w nim zawodnicy, którzy przekroczyli 13. rok życia.
Najstarszym uczestnikiem II Wieliszewskiego Biegu Wiosny był Józef Dziewulski (61 lat), najmłodszym - Sochocki Dawid (4 lata).

Imprezę zorganizował Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Urząd Gminy Wieliszew przy współpracy ze Stowarzyszeniem EMKA, Ochotniczą Strażą Pożarną z Wieliszewa i Związkiem Harcerstwa Polskiego z Legionowa.

Wieliszew biega

Zawody były częścią ogólnopolskiej akcji Polska Biega, w której rokrocznie bierze udział ponad 40 tysięcy osób. W 2008 roku uczestniczyły w niej 164 gminy – w tym dwie: Wieliszew i Jabłonna z powiatu legionowskiego.