12 maja 2008
O funduszach unijnych w starostwie

Dziś w auli legionowskiego starostwa odbyła się konferencja, dotycząca możliwości pozyskiwania śródków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Patronat nad nią objął Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Stefan Kotlewski.

Foto
Wśród licznie zebranej publiczności byli samorządowcy, przedstawiciele oświaty, kultury, opieki społecznej i przedsiębiorcy z powiatu legionowskiego

Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się, na jakie inwestycje i projekty będzie można pozyskać dofinansowanie w ramach RPO Mazowsze w latach 2007 - 2013. Prelegenci omówili mechanizmy konkursowe, wyjaśnili kluczowe dla starających się o pieniądze pojęcia, podali przybliżone terminy konkursów. Prezentacje przeprowadzili Edward Wroniewski - Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Dariusz Draczka - V-ce Prezes Agencji Rozwoju Mazowsza i Agnieszka Michalska z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych.

Foto
Marszałek Stefan Kotlewski (w środku) odpowiadał na pytania uczestników konferencji

Na koniec konferencji prelegenci i marszałek Kotlewski odpowiadali na pytania uczestników konferencji. Po zakończeniu części oficjalnej był również czas na rozmowy kuluarowe, które dały uczestnikom spotkania szanse bezpośredniej rozmowy z prelegentami i patronem konferencji - marszałkiem Kotlewskim.

Dzisiejsze spotkanie to już druga konferencja, zorganizowana przez starostę, przybliżająca przedsiębiorcom i samorządowcom problematykę pozyskiwania środków UE w obecnym okresie budżetowania.