22 kwietnia 2008
O nas w Jabłonnie

Konwent Wójtów, Burmistrza, Prezydenta i Starosty Powiatu Legionowskiego odbył się w Jabłonnie. Spotkanie zdominowały kwestie budowy dróg na terenie powiatu.

W konwencie wzięli udział: gospodarz, czyli wójt Jabłonny Olga Muniak ze swoim zastępcą Tadeuszem Rokickim, starosta Jan Grabiec, zastępcy prezydenta Legionowa Lucjan Chrzanowski i Piotr Zadrożny, zastępca Burmistrza Serocka Pan Józef Zając, wójt Wieliszewa Waldemar Kownacki wraz ze swoim zastępcą Andrzejem Szczodrowskim, wójt Nieporętu Sławomir Mazur ze swym zastępcą Markiem Stpiczyńskim oraz goście: Stanisław Dmuchowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, projektanci Andrzej Lewandowski z firmy Mosty Katowice i Rafał Zwoliński z przedsiębiorstwa Arcadis.

Foto
Od lewej: Wójt Wieliszewa Waldemar Kownacki, Wójt Jabłonny Olga Muniak, Starosta Legionowski Jan Grabiec

Czwartkowe (17 kwietnia) spotkanie dotyczyło głównie kwestii związanych z zakończeniem budowy obwodnicy Jabłonny, budową wiaduktu i modernizacją dwóch odcinków drogi nr 61 na terenie Legionowa, budową obwodnicy Serocka i trasą Olszynki Grochowskiej.

Rozmowy zdominowała kwestia remontu trzech odcinków drogi na terenie Legionowa, a zwłaszcza przebudowa wiaduktu, której zakończenie zaplanowano na koniec tego roku.
Przewidywany termin uzyskania pozwolenia na rozpoczęcie prac na pierwszym odcinku (do wiaduktu), to przełom września i października tego roku, a początek budowy zaplanowano na wiosnę przyszłego roku. Odnośnie trzeciego odcinka (od wiaduktu do ul Wolskiej), przedstawiciel GDDKiA poinformował zebranych, że w toku są już prace przygotowawcze i projektowe.

Foto
Z lewej Dyrektor GDDKiA Stanisław Dmuchowski

Goście zajęli się także sprawą budowy obwodnicy Serocka. Dyrektor Dmuchowski zaznaczył, że nastąpiła faza końcowa prac przygotowawczych. – Jesteśmy w przededniu rozpoczęcia budowy – stwierdził.

źródło: www.jablonna.pl