12 kwietnia 2008
Zapraszamy na konferencję

Jedną z korzyści płynących z naszego członkostwa w Unii Europejskiej jest możliwość pozyskania środków na różne przedsięwzięcia. Zarówno budowę dróg czy szkół, jak i na rozwój biznesu.

Zdobycie unijnych środków, jak twierdzą znawcy tematu, nie jest wcale trudne. Trzeba jednak wiedzieć, jak się do tego zabrać. Taką wiedzę będzie można posiąść na konferencji na temat „Jak załatwić dofinansowanie na tworzenie nowych miejsc pracy?”, która odbędzie się 18 kwietnia w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie. Organizatorzy przygotowali ją z myślą o przedsiębiorcach z terenu powiatu legionowskiego.

Głównymi tematami konferencji będą formy przeciwdziałania bezrobociu, tworzenie nowych miejsc pracy oraz możliwość pozyskania na te cele dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik (lub jego przedstawiciel), Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Tadeusz Zając, Kierownik Wydziału Szkoleń Beneficjentów Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Agnieszka Michalska.

Program konferencji:
I. Otwarcie konferencji – godz. 11.00
II. Aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu
1. staże absolwenckie
2. przygotowanie zawodowe
III. Pomoc publiczna na tworzenie nowych miejsc pracy
1. prace interwencyjne
2. wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy
IV. Usługi pośrednictwa pracy
V. Organizacja szkoleń pod potrzeby pracodawców lokalnego rynku pracy
VI. Obowiązki pracodawcy wynikające z ustawy o promocji zatrudnienia i instrumentów rynku pracy
VII. Możliwość pozyskiwania środków unijnych na rozwój firmy

Przerwa kawowa 13.00 – 13.30

VIII. Indywidualne konsultacje z przedsiębiorcami prowadzone przez pracowników Urzędu Pracy i Powiatowej Izby Gospodarczej.

Na konferencję zapraszają organizatorzy: Starosta legionowski – Jan Grabiec, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie – Anna Aksamit, Prezes Powiatowej Izby Gospodarczej w Legionowie – Krzysztof Marcinkowski.

Udział w konferencji jest dla przedsiębiorców z powiatu legionowskiego bezpłatny. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 kwietnia 2008 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zachęcamy, aby nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Szczegółowe informacje, gdzie przesłać zgłoszenie znajdują się w załączonym formularzu.

Zgłoszenie na konferencję