7 kwietnia 2008
Mazowsze w Legionowie

W trzecią rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II gościliśmy w legionowskim kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca MAZOWSZE im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze

Zespół przyjechał do nas z programem przygotowanym specjalnie na okoliczność uczczenia pamięci Wielkiego Polaka.
Oprócz pieśni ludowych kojarzonych od dawna z zespołem Mazowsze usłyszeliśmy też utwory związane ściśle ze wspomnieniami o pobytach Jana Pawła II w Ojczyznie: "Barkę", "Z dawna Polski Tyś Królową", "Czarną Madonnę".
Wydarzeniu patronowali: Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski, Starosta Powiatu Legionowskiego Jan Grabiec oraz gospodarz parafii ksiądz proboszcz Hieronim Średnicki.
Publiczność wypełniła szczelnie wszystkie siedzące i stojące miejsca w świątyni długo przed koncertem, a jej żywa reakcja wskazywała na to, że zatrzymałaby chętnie artystów znacznie dłużej niż trwał ponad godzinny występ, zakończony dwoma bisami.