4 kwietnia 2008
Powiatowe szkoły na giełdzie

Dziś punktualnie o 11.00 w liceum im. M. Konopnickiej w Legionowie rozpoczęła się Powiatowa Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych.

To już ósma impreza, organizowana przez powiat legionowski, na której swoją ofertę mogą zaprezentować szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu legionowskiego. Giełda jest adresowana do gimnazjalistów, którym dostępne na niej informacje mają pomóc w dokonaniu optymalnego wyboru miejsca dalszej - po skończeniu gimnazjum - edukacji.

Foto
Informacje przygotowane przez szkoły pomogą gimnazjalistom wybrać, gdzie kontynuować naukę

A propozycji do wyboru jest wiele. Na giełdzie swoją ofertę edukacyjną prezentują nie tylko szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu. Uczniowie mogą również dowiedzieć się, co ma im do zaoferowania Powiatowy Urząd Pracy, Środowiskowy Hufiec Pracy Nr 7 w Warszawie czy Wojsko Polskie, które na imprezie reprezentowane było przez żołnierzy z 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej. To ostatnie stoisko cieszyło się zresztą nadspodziewanie dużym zainteresowaniem, być może związanym z zapowiadanym wprowadzeniem zawodowej armii w Polsce. Młodzież mogła też dowiedzieć się, jak skorzystać z usług Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Legionowie, swoją wiedzą służyli im również pracownicy Referatu Edukacji starostwa.

Foto
Stoisko Wojska Polskiego cieszyło się zaskakująco dużym zainteresowaniem...

Giełda potrwa do godziny 15.30, zachęcamy więc wszystkich zainteresowanych młodych ludzi oraz ich rodziców do odwiedzenia sali sportowej liceum im. Konopnickiej. Życzymy trafnych wyborów dalszej ścieżki kształcenia!