28 marca 2008
Wieliszewskie spotkanie na szczycie

W przyszły piątek mieszkańcy powiatu będą mogli uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu w sali widowiskowej przy Urzędzie Gminy w Wieliszewie.

"Spotkanie na szczycie" to wspólna inicjatywa Wójta Gminy Wieliszew Waldemara Kownackiego i Prezesa Stowarzyszenia "Etyka i Prawo" Edwina Zezonia, radnego gminnego z Michałowa Reginowa. Inicjatywa, dodajmy, niezwykle cenna, gdyż podczas spotkania mieszkańcy powiatu będą mogli poznać najświeższe informacje na ważne dla naszego regionu tematy od swoich reprezentantów w samorządzie, administracji centralnej i parlamencie.

Wśród omawianych na spotkaniu tematów pojawią się m.in.:
- Trasa Olszynki Grochowskiej
- Zagospodarowanie Jeziora Zegrzyńskiego
- budowa lotniska w Modlinie
- Komunikacja (Szybka Kolej Miejska)
- Środki unijne.

Wśród zaproszonych znaleźli się:
- posłowie Zenon Durka, Mariusz Błaszczak, Jadwiga Zakrzewska, Janusz Piechociński
- Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski
- Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik (lub jego pełnomocnik)
- Prezydent, Burmistrz i Wójtowi gmin powiatu legionowskiego: Roman Smogorzewski, Sylwester Sokolnicki, Olga Muniak, Maciej Mazur, Waldemar Kownacki
- Starosta Legionowski Jan Grabiec

Spotkanie odbędzie się w piątek 4 kwietnia 2008 r. w sali widowiskowej przy Urzędzie Gminy Wieliszew, ul. Modlińska 1. Początek o godz. 18.00.