19 marca 2008
Wspieramy szkoły

Nie od dziś wiadomo, że sprzęt komputerowy jest niezwykle pomocny w pracy dydaktycznej. Z inicjatywy władz powiatu dziś 4 zestawy komputerowe trafiły do szkoły podstawowej w Jadwisinie.

Zestawy komputerowe przekazał wicestarosta Janusz Kubicki. W ramach podziękowań otrzymał gromkie brawa od dzieci, które uczestniczyły w ceremonii przekazania. Dzieci dowiedziały się również, że darczyńca jest jednocześnie kompozytorem tekstów dla zespołu Wiolinki, który działa przy szkole podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie. Przekazane zestawy zostały wyposażone w darmowy system operacyjny Linux, który nie jest programem komercyjnym. Posiada mnóstwo wspaniałych i darmowych aplikacji wszechstronnego zastosowania i stanowi alternatywę dla oprogramowania, za które użytkownik musi zapłacić. Przekazując sprzęt dyrektorowi szkoły pani Marii Jacak wicestarosta wyraził przekonanie, że przekazane komputery będą odgrywały istotną rolę w procesie kształcenia dzieci. Korzystając z okazji złożył również wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Pani Maria Jacak składa podziękowania wicestaroście Januszowi Kubickiemu