17 marca 2008
Podróże z Kropelkiem

Ponad 150 przedszkolaków obejrzało w Urzędzie Gminy Wieliszew edukacyjny spektakl ekologiczny.

W środę, 12 marca, w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy Wieliszew ponad 150 przedszkolaków obejrzało edukacyjny spektakl „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem”. Podczas przedstawienia dzieci z Janówka, Łajsk i Wieliszewa nauczyły się podstaw ekologii, poznały tajniki uzdatniania wody, oczyszczania ścieków oraz dowiedziały się, jak należy korzystać z łazienki i toalety chcąc szanować środowisko naturalne.
Bohaterem spektaklu był Kropelek – sympatyczna postać, która poprzez zabawę wciągnęła milusińskich do dyskusji na poważne tematy dotyczące przyszłości naszej planety. Okazało się, że najmłodsi mieszkańcy gminy Wieliszew są doskonale zorientowani w temacie ekologii, co udowodnili w trakcie kończącego przedstawienie konkursu. Wiedza pozwoliła maluchom zdobyć wszystkie przygotowane przez organizatorów nagrody. Każde uczestniczące w programie przedszkole otrzymało materiały edukacyjne, które zapewne posłużą jeszcze wielu pokoleniom dzieci stawiających pierwsze ekologiczne kroki.

Kropelek

Przedstawienie zostało zorganizowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie we współpracy z Urzędem Gminy Wieliszew. W ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez te instytucje już wkrótce zostanie ogłoszony ekologiczny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży.