10 marca 2008
MOK z najpiękniejszymi miniaturami

Życzenie Chopina, fragmenty sonat „Księżycowej” i „Patetycznej” oraz „Dla Elizy” Beethovena, „Arię na stronie G” Bacha a także kilkanaście innych słynnych muzycznych miniatur wielkich mistrzów usłyszeli 9 marca bywalcy Salonu Artystycznego mieszczącego się w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie, przy ul. Targowej 65.

Miniatury zaprezentowała publiczności para warszawskich muzyków, absolwentów szkół muzycznych: Katarzyna Potyńska (flet) i Michał Gołos (fortepian).
KATARZYNA POTYŃSKA od najmłodszych lat związana była z muzyką. Jednak na poważnie rozpoczęła edukację muzyczną dopiero w wieku 14 lat, w klasie fletu prof. Ewy Koryckiej w PSM I st. im Oskara Kolberga w Warszawie. Obecnie jest dyplomantką ZPSM im. Fryderyka Chopina, w klasie fletu prof. Marcina Kamińskiego. Brała udział w wielu konkursach muzyki kameralnej. Ostatnio w Białymstoku oraz w Cieszynie, gdzie w konkursie „Harfa w duecie” zdobyła wyróżnienie.
MICHAŁ GOŁOS swoją edukację muzyczną rozpoczął w ognisku muzycznym w wieku lat siedmiu. Po blisko dziesięciu latach nauki gry zdał do PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie, do klasy fortepianu prof. Pawła Skrzypka. Obecnie uczy się w klasie dyplomowej pod kierunkiem Prof. Mariusza Tytmana. Jego ulubioną formą uprawiania muzyki jest kameralistyka. Ma na koncie liczne występy i projekty. Był m. in. inicjatorem cyklu koncertów bożonarodzeniowych pod tytułem „Szukamy Stajenki”. Wraz z trzynastoosobowym zespołem wykonywał kolędy i pastorałki autorstwa Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego.

Młodzi artyści