21 czerwca 2012
Mamy "Świadomych nauczycieli"

W dniu 15 czerwca br. w Urzędzie Miasta Legionowo odbyła się Konferencja podsumowująca i upowszechniająca rezultaty projektu „Świadomy nauczyciel czyli nowoczesna kadra oświatowa w szkołach powiatu legionowskiego”

Foto

Powyższy projekt realizowany był przez Starostwo Powiatowe w Legionowie w ramach Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działania 9.4 „Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Nadrzędnym celem projektu było podniesienie jakości procesu kształcenia w 5 placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat legionowski, poprzez udoskonalenie umiejętności pedagogicznych kadry nauczycielskiej. Łącznie w projekcie udział wzięło 164 nauczycieli z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie, Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku, Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Legionowie.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych powiatu legionowskiego, przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego oraz zaproszeni goście.

Foto

Konferencję otworzył Wicestarosta Legionowski - Robert Wróbel, który przywitał wszystkich gości i serdecznie podziękował dyrektorom szkół, które brały aktywny udział w projekcie. Dyrektorzy otrzymali pisemne podziękowania i drobne upominki. Następnie odbyło się krótkie wystąpienie p. Mirosława Krusiewicza Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego oraz p. Rafała Dworackiego przedstawiciela Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja założeń projektu oraz omówienie badań ewaluacyjnych prowadzonych w trakcie jego realizacji. Wszystkie założone, we wniosku o dofinansowanie, wskaźniki zostały osiągnięte w ponad 100% a uczestnicy szkoleń oceniali je bardzo wysoko. Po prezentacjach odbyła się dyskusja o ofercie edukacyjnej oraz możliwościach jakie dla polskiego systemu oświaty stwarza Europejski Fundusz Społeczny oraz Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Na zakończenie konferencji goście zostali zaproszeni na lunch.