24 lipca 2006
Zmiany w paszportach

Z dniem 27 lipca wchodzą w życie zmiany dotyczące zdjęć umieszczanych w paszportach. Od 28 sierpnia nie będzie można odbierać paszportów w starostwach powiatowych - będą one wydawane wyłącznie w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim oraz jego delegaturach.

Nowy format zdjęć

Od 27 lipca br. będą obowiązywały nowe zdjęcia do paszportu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 14 lipca 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów oraz trybu wydawania paszportów (-) (Dz.U. nr 130 z 19 lipca 2006 r., poz. 904.)
Dwie jednakowe fotografie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy na jednolitym jasnym tle, mające dobrą ostrość oraz pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii; fotografia ma przedstawiać osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.

Informujemy, że dotychczas wydane paszporty zachowują swoją ważność.

Nowe miejsca odbioru paszportów

Do końca roku 2006 składanie wniosków będzie możliwe w siedzibch starostw.

Od dnia 28 sierpnia br. nie będzie możliwy odbiór paszportów w siedzibach starostw, a jedynie w wyznaczonych lokalizacjach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Mieszkańcy Powiatu Legionowskiego będą obierać swoje paszportyw Referacie nr 4 - plac Bankowy 3/5 (wejście od Al. Solidarności 81).

Plakat informacyjny (plik formatu .pdf, 3,8 MB).