29 września 2006
Europejskie wykształcenie

Już po raz drugi Starostwo Powiatowe w Legionowie realizuje program stypendialny dla uczniów i studentów w ramach Działania 2.2 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego – wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne.

Tym razem programem zostało objętych 44 studentów i 196 uczniów zamieszkałych na terenach wiejskich Powiatu Legionowskiego.
Na każdego ucznia przypada kwota 1500 zł, wypłacanych przez 10 miesięcy, każdy student natomiast otrzyma kwotę 2000 zł, również wypłacanych przez 10 miesięcy roku akademickiego.
Zmianą w stosunku do programu z roku szkolnego 2004/2005 jest fakt, iż uczniowie nie musza okazywać się dokumentami księgowymi za poniesione na rzecz edukacji wydatki. Stypendium dla nich będzie wypłacane na podstawie zaświadczenia dyrektora szkoły o systematycznym uczęszczaniu na zajęcia szkolne.
Również w roku szkolnym 2006/2007 Starostwo Powiatowe w Legionowie poprowadzi program stypendialny. Jednak z uwagi na ograniczone środki finansowe przyznane przez Instytucję Wdrażającą, pomocą stypendialną objętych zostanie 30 studentów i 130 uczniów z terenu naszego Powiatu. Tak jak w latach ubiegłych, by zakwalifikować się do programu należy być na stałe zameldowanym na obszarze wiejskim Powiatu Legionowskiego, spełniać kryterium dochodowości (nie przekraczać 350 zł netto miesięcznie na jednego członka gospodarstwa domowego) oraz w przypadku uczniów uczęszczać do jednej z placówek szkolnych, dla której Powiat jest organem prowadzącym, a w przypadku studentów studiować na uczelni wyższej, w której nauka kończy się dyplomem licencjata lub magistra.
Pozostało niewiele czasu na składanie wniosków (dla kontynuujących naukę do 30 września), zatem zapraszamy do składania wniosków.

Tak jak w latach poprzednich projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa.