14 lutego 2008
Nowy dyrektor naszego Sanepidu

Od 1 lutego br. Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Legionowie ma nowego dyrektora. Jest nim wyłoniona w konkursie Maria Kloc.

Maria Kloc stawia na nowoczesność i otwartość

Maria Kloc ma specjalizację 1. stopnia z higieny i epidemiologii. Ukończyła Szkołę Zdrowia Publicznego w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa, higieny i ochrony pracy w Państwowej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu.

Zawodowo z inspekcją sanitarną jest związana od 30 lat. Od 1978 r. pracowała w inspekcji sanitarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, podlegającej pod Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Warszawie. W owych latach inspekcja nowodworska obejmowała swym zasięgiem również Legionowo, stąd Marii Kloc nasz teren jest nieobcy. Przed objęciem funkcji dyrektora legionowskiego Sanepid-u pracowała w powiatowej inspekcji sanitarnej w Warszawie.

Zapytaliśmy panią dyrektor o plany i pomysły związane z funkcjonowanie legionowskiej inspekcji sanitarnej.
- Stawiam na nowoczesność i otwartość na społeczeństwo. Chcę wprowadzić szkolenia dla przedsiębiorców z zakresu obowiązujących norm i wymagań sanitarnych i epidemiologicznych. Uważam to za konieczne w dobie zmieniających się przepisów, wprowadzania nowych regulacji narzucanych przez Unię Europejską. Uważam, że najpierw powinniśmy naszym petentom przekazać naszą wiedzę, a dopiero potem kontrolować, czy wiedza ta jest wykorzystywana. - mówi Maria Kloc. - Chcemy wychodzić do ludzi, a nie być jedynie jednostką kontrolującą. Chcę pokazać „ludzką twarz” naszej służby. Stawiam również na swoją załogę, którą będę próbowała edukować w miarę posiadanych możliwości finansowych oraz kierować nią zgodnie z procedurami systemu jakości. - dodaje.

Pomysł szkolenia przedsiębiorców jest nowością nie tylko w naszym powiecie, ale i w województwie. Życzymy pani dyrektor, aby ten i inne ciekawe pomysły udało się bez trudu zrealizować, z pożytkiem dla nas wszystkich.