28 grudnia 2007
Budżet w atmosferze miłości

Dziś o 10.00 rozpoczęła się sesja rady powiatu, na której dyskutowany i uchwalany ma być budżet na 2008 rok.

Młodzież wprowadziła radnych w świąteczny nastrój

Zanim jednak radni wysłuchali sprawozdania starosty i przystąpili do omawiania jednej z najważniejszych uchwał w roku, czekała na nich miła niespodzianka. Sesja rozpoczęła się bowiem występem uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębem, którzy przygotowali jasełka.

Kolędnicy podróżowali pieszo i saniami

Młodzi ludzie przygotowali się, trzeba przyznać, profesjonalnie. Wędrówka kolędników do Dzieciątka została okraszona kolędami śpiewanymi nie tylko po polsku, ale również m.in. po francusku, angielsku, ukraińsku, niemiecku. Wystąpili w pięknych, kolorowych strojach, które cieszyły oczy publiczności, czyli powiatowych radnych.

Oczy widzów cieszyły piękne, kolorowe stroje aktorów

Jasełka zakończył staropolski polonez w wykonaniu młodych kolędników, po nim zaś nastąpiły rzęsiste brawa.

Kolędnicy zakończyli występ staropolskim polonezem

Występ uczniów szkoły w Dębe przywołał nastrój miłości, towarzyszący minionym właśnie świętom Bożego Narodzenia. Być może nastrój ten pozwoli radnym, jeszcze bardziej niż zazwyczaj sprawnie i zgodnie, dokonać podziału śródków finansowych i uchwalić budżet powiatu legionowskiego na przyszły rok.