22 grudnia 2006
Ekologiczna ekspozycja w Starostwie
Starostwo Powiatowe w Legionowie przyłączyło się do akcji selektywnej zbiórki odpadów. Na parterze budynku ustawiona została specjalna gablota i tablica. Ilustrują one długość rozkładu odpadów w środowisku naturalnym.

Z inicjatywy Referatu Zarządzania Srodowiskiem w budynku Starostwa Powiatowego została ustawiona specjalna gablota oraz tablica informacyjna. Obie pełnią funkcję ekologicznej ekspozycji obrazując długość rozkładu poszczególnych odpadów wyrzucanych przez nas na codzień w lasach, parkach czy pasie drogi.
Akcja Pwiatu ma na celu uświadomienie wszystkim, którzy wyrzucają śmieci jak długo pozostają one w niezmienionej formie w środowisku naturalnym. Niektóre odpady praktycznie nie ulegają procesowi biodegradacji.

Upowszechniając model ekologicznego myślenia Starostwo przyłączyło się do akcji selektywnej zbiórki odpadów. Każdy pokój został wyposażony w specjalny kosz, do którego wrzucane są papierowe odpady.

Bądźmy Przykładem Dla Innych, Chrońmy Środowisko Naturalne !!!

Ekologicza Gablota

Ekologiczna Gablota