20 grudnia 2006
Pociąg do Wieliszewa

Całoroczne połączenie kolejowe na trasie Warszawa Gdańska-Wieliszew może zostać przywrócone juz od 1 lutego 2007 r. Być może pociąg będzie dojeżdżać także do Nieporętu.

Od kilku tygodni przedstawiciele Powiatu Legionowskiego, gmin Legionowo, Wieliszew i Nieporęt oraz członkowie stowarzyszeń z terenu Powiatu starają się o powrót, tak potrzebnego, kolejowego połączenia.
Obecnie trwają intensywne rozmowy z dyrekcją Kolei Mazowieckich. Ze wstępnych ustaleń wynika, że niezbędne okaże się dofinansowanie ze strony lokalnych samorządów w kwocie 15.000 zł miesięcznie. Jeśli Powiat, Legionowo, Wieliszew i Nieporęt solidarnie "zrzucą" się, na każdy z samorządów przypadnie po 3.750 zł miesięcznie. Tuż po nowym roku ustalona zostanie wspólna strategia postępowania gmin i powiatu. O wynikach rozmów z KM i wiążących decyzjach w tej sprawie będziemy Państwa informować.