11 stycznia 2007
Nocna linia do Legionowa!

Nocna linia autobusowa do Legionowa uruchomiona zostanie jeszcze w tym półroczu. To efekt starań władz Powiatu i szefów gmin.

Władze Powiatu Legionowskiego, wspólnie z prezydentem Legionowa i wójtem Jabłonny prowadzą rozmowy z warszawskim Zarządem Transportu Miejskiego w sprawie uruchomienia nocnej linii autobusowej.
Według ustaleń, linia 609 miałaby odjeżdżać z Dworca Centralnego w godz. 0.15, 1.15 i 2.15. Ze względów bezpieczeństwa pętla autobusu ma się znajdować obok siedziby Komendy Powiatowej Policji, przy całonocnych delikatesach.
W tej chwili władze samorządowe ustalają możliwość przejazdu 609 przez Chotomów w drodze powrotnej do Warszawy. Oczywiście nocne połączenie oznacza dodatkowe wydatki dla samorządów, które będą musiały pokryć koszt funkcjonowania 609. Negocjacje w sprawie stawek za nocną komunikację są w końcowej fazie. Później odpowiednie uchwały będą musiały przyjąć poszczególne Rady Gmin.
Termin uruchomienia nowej linii uzależniony jest od daty wprowadzenia w życie projektu reformy funkcjonowania linii nocnych na terenie Warszawy, który planowany jest na I półrocze 2007 roku.