1 czerwca 2012
Starosta wyróżniony przez media

Wyróżnienie w kategorii Najlepszy Starosta Roku 2011 na Mazowszu otrzymał starosta legionowski Jan Grabiec. Nagrody w plebiscycie zorganizowanym przez Warszawską Grupę Doradców PR przyznawali dziennikarze mediów lokalnych.

Plebiscyt miał na celu poprawienie sytuacji komunikacyjnej na linii urzędnicy – mieszkańcy – media. Zdaniem Dyrektora Warszawskiej Grupy Doradców PR Maurycego Seweryna dzięki takim inicjatywom w społeczeństwie wzrasta świadomość roli, jaką odgrywa sprawna wymiana informacji, dająca satysfakcję zarówno dziennikarzom, jak i urzędnikom. Na dobrej komunikacji społecznej urzędów korzystają przede wszystkim mieszkańcy gmin Mazowsza. Nagrodzenie dobrych przykładów, zdaniem organizatorów plebiscytu, zachęca urzędy do prowadzenia jeszcze lepszej i bardziej przyjaznej mieszkańcom polityki informacyjnej.

- Poprawa jakości funkcjonowania samorządu była zawsze moim priorytetem. Jednym z kluczowych jej elementów jest wyczerpująca i przejrzysta informacja o naszych działaniach. Cieszę się, że zostało to dostrzeżone. To wyróżnienie od dziennikarzy, których zadaniem jest przecież krytyczne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość, jest dla mnie bodźcem do dalszych starań. – powiedział starosta Jan Grabiec.

Warto wspomnieć, że spośród włodarzy powiatu legionowskiego nagrody w plebiscycie otrzymali również wójt Wieliszewa Paweł Kownacki (nagroda główna w kategorii Wójt Roku 2011 na Mazowszu) i prezydent Legionowa Roman Smogorzewski (II miejsce w kategorii Prezydent Roku 2011 na Mazowszu).