30 listopada 2007
Wojtuś będzie rehabilitowany

Część pieniędzy z turnieju zorganizowanego przez First Warsaw Golf & Country Club zostało przekazane na konto Fundacji zajmującej się leczeniem i rehabilitacją Wojtka.

Turniej zorganizowany przez First Warsaw Golf & Country Club odbył się na polu golfowym w Rajszewie 13 października 2007 r. W pierwszej połowie listopada 10.000 zł zasiliło konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Pieniądze na leczenie i rehabilitację zbierane są w ramach akcji „Pomóż Wojtkowi stać się samodzielnym”. Czerwone, informacyjne banery znalazły się na stronach internetowych kilku instytucji i urzędów, w tym między innymi Urzędu Gminy Jabłonna i Powiatu Legionowskiego.

Krótka notka biograficzna o Wojtku Chodorskim:

Wojtek Chodorski

Wojtek przyszedł na świat 7 sierpnia 2003 roku. Jest dzieckiem pogodnym i ciekawym świata, które mimo wszystko stara się być bardzo samodzielne. Mimo wszystko, ponieważ Wojtuś urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową (tzw. rozszczep kręgosłupa). W pierwszej dobie swojego życia był operowany. Ale z tak poważną wadą wiążę się wiele innych schorzeń. Wojtek urodził się z wodogłowiem, jako miesięczny noworodek miał założoną zastawkę odprowadzającą nadmiar płynu. Wojtek obecnie jest cewnikowany co trzy godziny, bez tego mocz zalegałby w organizmie – rozszczep kręgosłupa związany jest bowiem z neurogennym pęcherzem. Wojtek cierpi także na porażenie wiotkie kończyn dolnych. Wojtek mimo swoich ciężkich przeżyć, którymi obdzielić można by było z kilka osób, jest dzieckiem aktywnym. Bardzo lubi ćwiczyć z rehabilitantami. To dobrze, bo właśnie regularna rehabilitacja może mu zapewnić sprawność i dać szanse na samodzielność.

Źródło: www.jablonna.pl, www.trzciany.pl