21 maja 2004
Przyjaciel Powiatu po raz wtóry

Posiedzenie Kapituły "Przyjaciela Powiatu Legionowskiego" odbyło się w Starostwie Powiatowym. We wrześniu ma się odbyć uroczyste wręczenie nagród.

Kapituła to ciało złożone z przedstawicieli samorządu, mediów, przedsiębiorców i Kościoła (ksiądz Zygmunt Podstawka), które przyznaje raz do roku symboliczną nagrodę osobom i podmiotom szczególnie zasłużonym dla Powiatu Legionowskiego. Wyróżnienie przyznawane jest w trzech kategoriach: Osobowość Powiatu, Firma i Organizacja Społeczna. Pomysłodawcą i patronatem "Przyjaciela" jest wicestarosta Zbigniew Ochrymowicz.
W ubiegłym roku Kapituła przyznała nagrody po raz pierwszy. Zwyciężyli:
Osobowość: Zygmunt Pryszmont (wyróżnienie Marek Pankowski).
Firma: Ravimed
Organizacja Społeczna: Wyższa Szkoła Ekonopmiczno-Techniczna w Legionowie.
W tym roku organizatorzy planują wręczenie nagród podczas Dnia Powiatu, który ma zostać zorganizowany (po poprzedniej zgodzie Rady Powiatu) pod koniec września. Posiedzenie Kapituły, na którym uhonorowani zostaną najwybitniejsi mieszkańcy Powiatu planowane jest na początek września.