18 maja 2004
Promocja zdrowia - zbadaj się za darmo!

Rusza czwarta edycja Samorządowego Programu Promocji Zdrowia w Zakresie Prewencji Chorób Nowotworowych. Z bezpłatnych badań skorzysta kilka tysięcy osób.

Program prowadzony Starostwo Powiatowe w Legionowie we współpracy z wszystkimi gminami jest skierowany głównie do osób powyżej 40 roku życia zagrożonych chorobami nowotworowymi. W tym roku bezpłatnie będzie można sprawdzić czy nie mamy raka piersi, raka gruczołu krokowego i raka jelita grubego.
W ubiegłym roku z bezpłatnych badań skorzystało ponad 2500 osób. W tym roku ma ich być więcej. Badania przeprowadzone zostaną w Zakładach Opieki Zdrowotnej.
W ubiegłym roku z bezpłatnych badań skorzystało ponad 2500 osób. Program potrwa od 1 czerwca do 20 grudnia. Szczegółowe informacje zamieścimy na naszej stronie pod koniec tego tygodnia. W najbliższym czasie informacje ukażą się także na łamach prasy i w lokalnej telewizji.