21 czerwca 2007
Rodzinny relaks nad wodą
W upalną sobotę 16 czerwca odbyło się doroczne Święto Gminy Nieporęt. Podobnie jak w Serocku, Legionowie i Wieliszewie, można było odwiedzić powiatowe stoisko informacyjne.

Uroczyste powiatanie gości imprezy

W odróżnieniu od Dni Legionowa i Święta Gminy Wieliszew tym razem aura była przychylna organizatorom i nie spadła ani kropla deszczu. Nie to jednak sprawiło, że warto było odwiedzić port jachtowy w Nieporęcie. Mnogość atrakcji, począwszy od wesołego miasteczka, poprzez stoiska handlowe i promocyjne, aż po program artystyczny na scenie sprawiły, że z każdym kwadransem odwiedzających festyn przybywało – zarówno mieszkańców gminy Nieporęt, jak i turystów goszczących w weekend nad jeziorem Zegrzyńskim.

Foto
Goście z Bułgarii swoje podziękowanie za gościnność wyrazili w tradycyjny, ludowy sposób

Gości imprezy powitali wspólnie wójt Maciej Mazur i starosta Jan Grabiec wraz z goszczącymi w tych dniach w Nieporęcie delegacjami z partnerskich gmin w Bułgarii i Słowacji.
Ludowe przyśpiewki rodem z Dolnej Banii

W dalszej części programu wystąpił Chór Seniorek z Zegrza Południowego, zespół ludowy z Dolnej Banii (Bułgaria), teatr pantomimy Mimoto, Teatr Tańca, grupa folkowa Tyrolia Band, grupa The Rib, Zespół ze Studia Piosenki przy Gminnym Ośrodku Kultury. Gwiazdą wieczoru były niezawodne Leszcze, zaś imprezę zakończył widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Widowiskowe - jak zwykle - Leszcze

Foto
Samodzielnie ulepiony garnek to wspaniała pamiątka z imprezy w Nieporęcie
Stoisko informacyjne Powiatu Legionowskiego jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Rysowanie i malowanie buziek, baloniki i inne upominki dla najmłodszych, mapki z trasami rowerowymi dla zapalonych cyklistów, drugi numer Kuriera, informacja o bezpłatnych badaniach profilaktycznych itp. przyciągały do nas jak magnez. Podobnie jak na innych imprezach gminnych można było wypełnić ankietę dotyczącą oceny jakości obsługi klientów w starostwie powiatowym. Nie zabrakło też chętnych do odwiedzenia stoiska informacyjnego Urzędu Gminy Nieporęt, w którym można było otrzymać mapę gminy, najnowszy numer Wieści Nieporęckich, jak również uzyskać informacje o segregacji odpadów.

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy serdecznie na Święto Gminy Jabłonna. Będziemy tam na Państwa czekać.