21 czerwca 2004
Szlakiem białowieskich żubrów

16 czerwca o godz. 7.00 spod stacji PKP w Legionowie wyruszył autokar z około 40 kombatantami z Powiatu, których celem podróży było zwiedzenie granicy państwowej z Białorusią oraz przepięknej i dzikiej Puszczy Białowieskiej.

Wycieczka kombatantów do Puszczy Białowieskiej
16.06.2004

To już trzecia wycieczka zorganizowana przez samorząd powiatowy dla kombatantów. O godzinie 11.00 autokar dotarł na miejsce. Zwiedzanie rozpoczęto od strażnicy podlaskiego oddziału Straży Granicznej. Kolejnym punktem wycieczki była pilnie strzeżona obecnie zewnętrzna granica Unii Europejskiej z Białorusią. Na miejscu zorganizowano również krótki poczęstunek po czym wszyscy udaliśmy się do Białowieży, gdzie zwiedzieliśmy rezerwat żubrów.

Wycieczka kombatantów do Puszczy Białowieskiej
16.06.2004

Niestety nieprzewidywalna pogoda i ulewny deszcz zmusił nas do wcześniejszego wyjazdu z tego cudownego i dziewiczego nadal miejsca. Do Legionowa autokar dotarł około godziny 20.00. W nieodległej przyszłości planowane jest również zorganizowanie wycieczki do Wilna, która zapewne dostarczy równie niezapomnianych wrażeń jak wyprawa do Puszczy Białowieskiej.