19 listopada 2007
Otwarta i poświęcona

Wczoraj w centrum Chotomowa odbyło się szczególne spotkanie. Na rondzie zebrali się powiatowi i gminni samorządowcy oraz mieszkańcy, aby oficjalnie oddać i odebrać w użytkowanie świeżo przebudowaną drogę i skrzyżowanie.

Foto
Wstęgę przecinali samorządowcy... (na zdjęciu starosta Jan Grabiec)

Powiat Legionowski reprezentowali starosta Jan Grabiec, wicestarosta Janusz Kubicki i radni Rady Powiatu, gminę Jabłonna - przewodnicząca Rady Gminy Barbara Wołosiewicz, wójt Olga Muniak, zastępca wójta Tadeusz Rokicki, radni Rady Gminy Jabłonna oraz sołtysi Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej. Na uroczystości nie zabrakło proboszcza miejscowej parafii ks. Leszka Kołonieckiego, wójta Wieliszewa Waldemara Kownackiego i jego zastępcy Andrzeja Szczodrowskiego, stawili się również przedstawiciele straży pożarnej i policji: st. kpt. Leszek Smuniewski - zastępca komendanta PSP w Legionowie i podkom. Krzysztof Kapuściński - zastępca komendanta KPP w Legionowie.

Foto
... i przedstawiciele mieszkańców (nawet tych bardzo młodych)

W części oficjalnej niedzielnej uroczystości nie zabrakło przecięcia wstęgi, poświęcenia nowo przebudowanej drogi i skrzyżowania, i okolicznościowych przemówień. Na koniec dla mieszkańców i przedstawicieli władz samorządowych wystąpiły dzieci z teatru ruchu, działającego przy chotomowskiej filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie.

Foto
Zmodernizowaną drogę i rondo poświęcił proboszcz chotomowskiej parafii ks. Leszek Kołoniecki

Po części oficjalnej mieszkańcy mogli rozgrzać się i wzmocnić gorącym bigosem. Mieli też okazję osobiście porozmawiać ze swoimi przedstawicielami w samorządzie - starosta zaprosił bowiem wszystkich uczestników spotkania do sali Domu Strażaka w Chotomowie, otwartej na tę okoliczność dzięki uprzejmości druhów z chotomowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Foto
Uroczystość zakończył występ dziecięcego teatru ruchu z chotomowskiej filii GCKiS