7 czerwca 2004
50 - lecie Koła Pszczelarzy w Legionowie

29 maja 2004 roku Koło obchodziło swoje święto 50-lecie działalności. Na uroczystość zorganizowaną w Zegrzu, przy pomocy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, przybyli licznie zaproszeni goście, m.in.: Wicestarosta Legionowski -Zbigniew Ochrymowicz, Prezydent Legionowa – Roman Smogorzewski, Burmistrz Miasta i Gminy Serock-Sylwester Sokolnicki, oraz Radzymina-Zbigniew Piotrowski, Wójtowie: Wieliszewa-Edward Trojanowski , Jabłonny-Grzegorz Kubalski.

Uroczystość w auli wykładowej Centrum otworzył gospodarz obiektu, Komendant płk.Jerzy Stwora . Następnie prezes Koła Pszczelarzy w Legionowie - Ryszard Wolski, po powitaniu przybyłych na uroczystość, wygłosił referat okolicznościowy, w którym zaprezentował Koło i wskazał na kierunki jego działania.
W tej części uroczystości odbyły się wręczenia wyróżnień.
Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego , za wybitny wkład w rozwój polskiego pszczelarstwa nadał dyplom: Prezydentowi Legionowa - Romanowi Smogorzewskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Serock - Sylwestrowi Sokolnickiemu, Komendantowi Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu - Jerzemu Stwora, prezesowi Koła Pszczelarzy w Legionowie - Ryszardowi Wolskiemu, Sekretarzowi tego Koła – Kazimierzowi Wicensowi, oraz skarbnikowi Koła –Tadeuszowi Nowakowi.
Następnie wręczono dyplomy i nagrody wyróżniającym się członkom Koła pszczelarzy w Legionowie. Nagrody te ufundował Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Legionowa oraz Burmistrz Miasta i Gminy Serock.
Z kolei , będący na uroczystości Wydawca Pszczelarskiej Oficyny Wydawniczej Maciej Rysiewicz wręczył po dwa najnowsze wydawnictwa tej oficyny, Wicestaroście Legionowa, Prezydentowi Legionowa i Komendantowi Centrum. Następnie głos zabierali goście , którzy w swych wystąpieniach, zwrócili dużą uwagę na rolę pszczelarstwa na naszym terenie, a także na aktywność pracy członków Koła i ich profesjonalizm. W trakcie uroczystości prezentowane były na ekranie slajdy –zdjęcia z działalności Koła.
Na zakończenie tej części uroczystości Komendant Centrum zaprosił wszystkich zebranych do zwiedzenia Muzeum Wojsk Łączności i Sali Tradycji tegoż Centrum, po czym uczestnicy przemieścili się do pobliskiej pasieki.
Goście mogli obejrzeć wzorowo prowadzoną pasiekę przez członka Koła Pszczelarzy w Legionowie pana Jana Kierzkowskiego, a także mini wystawę starych uli i sprzętu, którymi pszczelarze posługiwali się w przeszłości i którymi posługują się dzisiaj. Ponadto można było obejrzeć stoisko z wyrobami pszczelarskimi jak: różnego rodzaju świeczki figuralne z wosku pszczelego, pyłek kwiatowy, propolis oraz miód, który można było także degustować .
Ostatnim punktem uroczystości było spotkanie przy ognisku niedaleko pasieki. Spotkanie to upłynęło w przyjacielskiej, pszczelarskiej atmosferze, przy suto zaopatrzonych stołach. Cały czas dla uczestników przygrywał zespół muzyczny z Centrum.
Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów medal pamiątkowy i folder wydane z okazji 50-leci Koła, a dodatkowo goście zaproszeni kapelusz pszczelarski i po kilka świeczek figuralnych.
Pięknie zorganizowana i przeprowadzona uroczystość, przy pięknej słonecznej pogodzie, pozostawiła tak wśród gości jak i organizatorów miłe, niezapomniane wrażenia.