12 listopada 2007
Konwent powiatów mazowieckich

Pod koniec ubiegłego tygodnia (08 - 09.11.2007) w Kozienicach odbył się konwent powiatów mazowieckich.

W konwencie uczestniczyli m.in.: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wojewoda Mazowiecki Jacek Sasin, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego Tadeusz Nalewajk, przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie - Dyrektor Tadeusz Zając i Zastępca Dyrektora Edward Wroniewski, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Powiat legionowski reprezentował wicestarosta Janusz Kubicki.

Obrady konwentu - nasz powiat reprezentował wicestarosta Janusz Kubicki

Podczas spotkania omówiono m. in. zagadnienia dotyczące Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013. Założenia Programu i problemy dotyczącego jego realizacji przybliżył uczestnikom konwentu Dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Jan Kukułka.

Jednym z ważnych tematów konwentu była także przyszłość służby zdrowia. Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Andrzej Jacyna omówił problem kontraktowania usług medycznych na 2008 rok, a następnie wspólnie z Dyrektorem Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie Katarzyną Paczek przedstawił zebranym stan zaawansowania prac nad opracowaniem sieci szpitali.

9 listopada w programie konwentu znalazły się m. in. wystąpienia przedstawicieli Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, dotyczące realizacji w Województwie Mazowieckim ustawy o zarządzaniu kryzysowym oraz realizacji zadań obronnych, a szczególnie roli starostów w systemie kierowania bezpieczeństwem narodowym.

Źródło: www.mazovia.pl