18 maja 2012
Pierwszy Olimpijczyk Legionowa

Na ostatnich Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu, które odbyły się w Olsztynie Dawid Szulich jako pierwszy zawodnik Legionowa wywalczył kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, zdobył złoty medal w kategorii seniorów i młodzieżowców oraz uzyskał tytuł mistrza Polski.

W dniach 12-15 maja na 50m pływalni "AQUASFERA" w Olsztynie odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. W mistrzostwach brało udział 503 zawodniczek i zawodników z 93 klubów z całej Polski.

UKS "Delfin" Legionowo reprezentował najlepszy zawodnik klubu Dawid Szulich. Były to kolejne udane Mistrzostwa Polski w historii UKS Delfin. Sukces ten wymagał olbrzymiego wysiłku i dużego poświecenia ze strony zawodnika, trenerów: Rafała Perla i Daniela Krepsa oraz rodziców.

Historyczny sukces zawdzięczamy doskonałym startom Dawida Szulicha. Na 100 m stylem klasycznym jako pierwszy zawodnik Legionowa wywalczył kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, złoty medal w kategorii seniorów i młodzieżowców oraz tytuł mistrza polski uzyskując czas 1:01.82. Na dystansie 50 m stylem klasycznym wywalczył brązowy medal w kategorii seniorów i młodzieżowców z czasem 28.37 sek. Dla samego zawodnika są to historyczne Mistrzostwa w jego karierze sportowej ze względu na pierwszą kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Mistrzostwa nie byłyby tak udane gdyby nie pomoc na miejscu fizjoterapeuty Piotra Potentasa i pracującego na co dzień w Legionowie Kamila Choszczyka.

Dawidowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na Olimpiadzie w Londynie!

Foto
Po wygranych Mistrzostwach Dawid kontynuje przygotowania do Olimpiady w Londynie