9 listopada 2007
Powiatowi siatkarze na podium

W rozegranym wczoraj turnieju z okazji Święta Niepodległości drużyna siatkarska Powiatu Legionowskiego zajęła III miejsce.

Starym zwyczajem z okazji Święta Niepodległości gmina Serock organizuje uroczystości rocznicowe, którym towarzyszą imprezy sportowe integrujące lokalne samorządy. W rozegranym 8 listopada w Serocku turnieju siatkarskim wzięło udział 6 drużyn reprezentujących następujące gminy: Serock, Jabłonnę, Nieporęt, Wieliszew, Dąbrówkę oraz Starostwo Powiatowe w Legionowie.

startujące w trunieju drużyny

Turniej otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Serock pan Sylwester Sokolnicki, który przywitał zaproszonych na tę okoliczność gości oraz startujące drużyny. Po krótkim przemówieniu kapitanowie poszczególnych zespołów przystąpili do losowania swoich rywali. My trafiliśmy na Wieliszew, z którym spotykamy się na każdym turnieju, oraz Nieporęt. Po zaciętej walce zakończonej tie-breakiem niestety przegraliśmy z Wieliszewem. Następny mecz rozegraliśmy z drużyną Nieporętu. Wygraliśmy go w setach 2:0. Trzeci mecz już o III miejsce rozegraliśmy z drużyną Gminy Jabłonna. W nim udowodniliśmy swoją mistrzowską klasę pokonując Jabłonnę w tie-breaku. Turniej zakończył się około godziny 17.30. Oficjalnego podsumowania dokonał Burmistrz Sokolnicki, który wręczył zwycięzcom pamiątkowe statuetki.

gospodarz turnieju wita gości

Mistrzem tegorocznego turnieju została drużyna Wieliszewa, na drugim miejscu znaleźli się gospodarze turnieju czyli gmina Serock, zaś na trzecim Starostwo Powiatowe w Legionowie. Nasi sportowi rywale zgodnie przyznali, że w każdym kolejnym turnieju coraz trudniej z nami walczyć. Po prostu rośniemy w siłę. Niech mają się więc na baczności w kolejnych samorządowych turniejach.

drużyna Powiatu ze starostą Janem Grabcem

dyplom