2 czerwca 2004
Miłość do Zalewu

Kolejny Międzygminny Turniej Wiedzy o Regionie Zalewu Zegrzyńskiego Zalew 2004 zakończony. Tym razem ze zwycięstwa cieszył się Nieporęt

W corocznej rywalizacji biorą udział uczniowie z trzech nadzalewowych gmin: Nieporętu, Serocka i Wieliszewa. W tym roku o zwycięstwo ubiegało się ponad 400 gimnazjalistów. 28 maja w nieporęckim Ośrodku Kultury finaliści musieli wykazać się wiedzą historyczną, przyrodniczą i samorządową, umiejętnością rozpoznawania terenów zalewowych z fragmentów zdjęć oraz zdolnościami rysowniczymi. Najlepszy okazał się Łukasz Wrzesiński z Nieporętu, wyprzedzając Adriana Szczygielskiego z Wieliszewa i Małgorzatę Bodzoń z Serocka. Zwycięzcy otrzymają rzecz jasna nagrody rzeczowe-niespodzianki, których wręczenie nastapi 19 czerwca, podczas obchodów Święta Gminy Nieporęt.

Organizowany od kilku lat turniej stanowi dobrą promocję powiatowej perełki – Zalewu Zegrzyńskiego. A przyszłoroczna edycja odbędzie się pod hasłem wymyślonym przez zdobywcę drugiej lokaty Adriana Szczygielskiego: „Europo, Europo, zobacz, co kochamy, piękny nasz Zalew, nad którym mieszkamy”.