7 listopada 2007
Coraz więcej pracy

We wrześniu 2007 r. stopa bezrobocia w porównaniu z poprzednim miesiącem w województwie spadła o 0,3 punktu procentowego (w kraju o 0,4 punktu procentowego).

Stopa bezrobocia spadła w 33 powiatach, najwięcej w powiatach: mławskim - o 3,2 punktu procentowego, pułtuskim, węgrowskim i wyszkowskim po - 0,9 punktu procentowego oraz nowodworskim i wołomińskim - po 0,8 punktu procentowego.

Wzrost wystąpił w 7 powiatach największy w powiecie żyrardowskim - o 0,8 punktu procentowego. Natomiast w powiecie: legionowskim i m. Ostrołęka stopa bezrobocia utrzymała się na tym samym poziomie.

W odniesieniu do września 2006 r. stopa bezrobocia dla województwa obniżyła się o 2,7 punktu procentowego (w kraju o 3,6 punktu procentowego).

W porównaniu do września 2006 r. spadek stopy bezrobocia odnotowano we wszystkich powiatach, największy w powiatach: wołomińskim - o 7,0 punktu procentowego, mławskim - o 6,1 punktu procentowego, gostynińskim - o 5,4 punktu procentowego oraz nowodworskim i wyszkowskim po - o 4,9 punktu procentowego.

Aktualna stopa bezrobocia na terenie Powiatu Legionowskiego wynosi 13,7%, co w stosunku do września ubiegłego roku oznacza spadek o 3,1 punktu procentowego.