29 października 2007
Ulgowo w Legionowie

W ubiegłą środę Rada Miasta Legionowo podjęła uchwałę, która powinna zainteresować szczególnie osoby, zamierzające założyć własną działalność gospodarczą.

Na wniosek prezydenta Smogorzewskiego radni podjęli uchwałę o zwolnieniu w przyszłym roku (od 1 stycznia 2008) z opłat wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

W wyniku decyzji legionowskich radnych osoby z Legionowa i spoza Legionowa, które na terenie tego miasta zechcą prowadzić działalność gospodarczą, nie będą musiały uiszczać opłaty w wysokości 100 złotych.

W 2005 w Legionowie zarejestrowano 609 nowych firm, a w 2006 roku 576. W zgodnej ocenie Prezydenta i Rady Miasta najważniejsze jest stworzenie dogodnych warunków dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą, zaś wpływy z podatku od działalności gospodarczej na pewno zrównoważą ewentualny uszczerbek finansowy, związany ze zwolnieniem z opłaty.