30 września 2004
Odwołanie Zarządu Powiatu Legionowskiego.

Na ostatniej Sesji Rady Powiatu Legionowskiego w tajnym głosowaniu podjęto uchwałę o odwołaniu Starosty - Rafała Kwiatkowskiego. Decyzja podjęta przez Radnych jest równoznaczna z odwołaniem Wicestarosty - Doroty Sowińskiej - Kobelak oraz całego Zarządu Powiatu.

Posiedzenie czwartkowej Sesji Rady Powiatu ( 23.09 ) przebiegało w nerwowej atmosferze. Głównym tematem rozmów prowadzonych w kuluarach był ostatni punkt w porządku obrad - odwołanie Starosty Rafała Kwiatkowskiego. W głosowaniu tajnym 13 radnych głosowało za odwołaniem Starosty, 6 głosowało przeciw, a jeden radny wstrzymał się od głosu. Swoje zaskoczenie decyzją rajców wyraziła Wicestarosta, która była pewna wyników głosowania, które jak się później okazało wyglądało zupełnie inaczej. Teraz powiatowi radni mają trzy miesiące na wybór nowego Zarządu. Przewodniczący Rady - Pan Stanisław Kraszewski informuje jednak, że decyzja w wyżej wymienionej sprawie prawdopodobnie zapadnie już na najbliższej, październikowej Sesji. Do obsadzenia stanowiska Starosty oraz wyłonienia Zarządu potrzeba 11 głosów. Nikt jeszcze tak naprawde nie wie kto zostanie nowym Starostą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania witryny Powiatu na bieżąco.