14 września 2004
Termin upłynął

W piątek, 10 września, upłynął termin składania wniosków o przyznanie stypendium edukacyjnego. Do Starostwa zgłosiło się ponad 500 osób.

Wyrównywanie szans edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego wzbudziło ogromne zainteresowanie. Przypomnijmy, że stypendium p-rzyznane będzie osobom o niskich dochodach zamieszkującym wsie i miasta do 5 tys. mieszkańców. Niestety, z powodu dużego zainteresowania Urząd Marszałkowski obnizył kwotę miesięcznego dochodu kwalifikującego do uzyskania stypendium z 504 na 350 złotych netto.
W Starostwie wnioski złożyło ponad 300 uczniów i ponad 200 studentów. Pod koniec września Starostwo przekaże do Urzędu Marszałkowskiego projekt dofinansowania osób z terenu Powiatu spełniających wspomniane kryteria. Jesienią powinny być znane nazwiska europejskich stypendystów.