28 września 2007
Hala już otwarta!

Dziś w serockim Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się wyjątkowa uroczystość. Społeczność szkolna oficjalnie odebrała w użytkowanie nową halę sportową.

Foto
W uroczystości udział brała cała społeczność szkoły i zaproszeni goście

Minister Sportu i Turystyki Elżbieta Jakubiak

Serocka hala to największa w historii powiatu legionowskiego inwestycja sportowa, jak również największy tego typu obiekt na naszym terenie. Od pomysłu jej wybudowania do oddania w użytkowanie minęło 7 lat, z których pierwsze pięć poświęcono na przygotowanie projektu i pozyskanie środków finansowych. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze pieniędzy powiatu legionowskiego, samorządu Serocka oraz samorządu województwa mazowieckiego.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.:
- pan Mariusz Błaszczak, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który przybył w imieniu Premiera Jarosława Kaczyńskiego,
- pani Elżbieta Jakubiak, Minister Sportu i Turystyki,
- pan Artur Pozorek, Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. Osób Niepełnosprawnych, który reprezentował Marszałka Adama Struzika,
- pani Jadwiga Zakrzewska, posłanka na Sejm RP,
- pan Grzegorz Kostrzewa - Zorbas, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego,
- pan Janusz Paczkowski, Szef Zespołu Doradców Wojewody Mazowieckiego, który przybył w imieniu Wojewody Mazowieckiego Jacka Sasina.
Nie zabrakło włodarzy gmin naszego powiatu, radnych powiatowych i radnych Serocka, przedstawicieli policji, wojska i innych instytucji z terenu powiatu legionowskiego. W uroczystości uczestniczyli również ci, dla których inwestycja ta powstała - uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele rodziców, a więc cała społeczność szkoły.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mariusz Błaszczak

Były przemówienia okolicznościowe, poświęcenie, którego dokonał ks. dr Jan Kasiński - Dziekan Parafii św. Anny w Serocku i uroczyste przecięcie wstęgi. Starosta Jan Grabiec wspólnie z burmistrzem Sylwestrem Sokolnickim wręczyli symboliczny klucz do sali dyrektorowi Zespołu Szkół pan Lesławowi Kozaniowi.

Uroczystość miała również wzruszające akcenty. Stała się okazją do podziękowania panu Waldemarowi Jaroniowi, który niedawno zakończył misję dyrektora szkoły, za jego 20 letnią pracę na rzecz młodzieży. W imieniu władz samorządowych i społeczności szkolnej podziękowania złożył starosta legionowski. Wydarzenie zakończył wspaniały polonez, odtańczony przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku.

Nowoczesny obiekt oddany właśnie do użytku młodzieży z Powiatowe Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ma kubaturę 11 926 m3, jego powierzchnia całkowita wynosi 1872 m2, a powierzchnia użytkowa jest niewiele mniejsza - 1689 m2. Hala ma wysokość ponad 12 metrów i arenę o wymiarach 18 na 30 metrów.

Foto
Gospodarze uroczystości wspólnie z gośćmi dokonali przecięcia wstęgi

Wyposażenie obiektu umożliwia m.in grę w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i halową piłkę nożną. Zmagania sportowców może obserwować ponad 300. widzów. W hali znajdują się szatnie z natryskami, pokoje trenerskie, pomieszczenia magazynowe i sale dydaktyczne. Nie zabraknie także bufetu.

ks. dr Jan Kasiński poświęcił nowootwartą halę

Foto
Starosta i burmistrz Serocka wręczyli symboliczny klucz do hali dyrektorowi szkoły

Foto