11 lipca 2007
Koncert w Janówku

Starosta Legionowski był sponsorem koncertu organowego, który odbył się w kościele parafialnym p.w. Świętego Bartłomieja Apostoła w Janówku

Przez ponad godzinę zgromadzeni w świątyni słuchacze mieli okazję wysłuchać 10 utworów w wykonaniu organisty koncertowego Jana Bokszczanina i saksofonisty Pawła Gusnara.

Na niedzielny (dwudziestego czwartego czerwca) koncert muzyki organowej mieszkańców zaprosili organizatorzy tego wydarzenia: Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy Wieliszew. Koncert rozpoczął się wspaniałą toccatą i fugą d-moll Jana Sebastiana Bacha a zakończył najtrudniejszym, świetnie wykonanym utworem Fantazją Koncertującą Mariana Sawy.

PROGRAM KONCERTU:

1. Johann Sebastian Bach – Toccata i fuga d-moll /organy solo/
2. Johann Sebastian Bach – Aria z suity D-dur /saksofon sopranowy, organy/
3. Astor Piazzola – Ave Maria /saksofon sopranowy, organy/
4. Felix Mendelssohn-Bartholdy - 1 część IV Sonaty /organy solo/
5. Eugene Bozza – Improvisation /saksofon sopranowy solo/
6. Eugene Bozza – Aria /saksofon altowy, organy/
7. Felix Mendelssohn-Bartholdy – 2 i 3 część IV Sonaty /organy solo/
8. Aleksander Tansman – 1 i 2 część z Sonatiny /saksofon altowy, organy/
9. Felix Mendelssohn-Bartholdy – 4 część IV Sonaty /organy solo/
10. Marian Sawa – Fantazja Koncertująca (nt. Bogurodzicy) /saksofon altowy, organy/

12 głosowe organy, zainstalowane przed rokiem w kościele doskonale spełniają na co dzień swą rolę a jednocześnie pozwalają na organizowanie koncertów muzyki klasycznej.
Licznie zebrani słuchacze, którzy wypełnili cały kościół docenili wirtuozerię artystów nagradzając ich gromkimi brawami. Mieli również okazję w pełni docenić jakość dźwięków organów i wspaniałą akustykę świątyni w Janówku.