20 kwietnia 2012
Dzieje Nieporętu 1387-2009

Kiedy w 2000 roku Włodzimierz Bławdziewicz wydał „Dzieje Nieporętu 1387-2009”, publikacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dziś, po12 latach, swoją premierę ma drugie, poprawione wydanie książki

Foto

„Dzieje Nieporętu 1387-2009” po raz pierwszy ujrzały światło dzienne w roku 2000. Publikacja była rezultatem wielu godzin pracy, które autor poświęcił na rozmowy z mieszkańcami gminy Nieporęt oraz na badaniu materiałów źródłowych w archiwach. Wydanie to rozeszło się wśród czytelników w błyskawicznym tempie.
Pan Włodzimierz, pomimo, iż przygotowanie książki pochłonęło dużo czasu i energii, miał świadomość tego, że wymaga ona uzupełnienia. Dlatego też przystąpił do prac nad wydaniem drugim. Ponownie spędził długie lata nad kolejnymi badaniami historii gminy. I tak w nasze ręce trafiły „Dzieje Nieporętu 1387-2009” Wydanie II, poprawione.

Na niedzielnym spotkaniu (15 kwietnia br.) pan Włodzimierz spotkał się z miłośnikami książki oraz swoimi sympatykami. Wszyscy cierpliwie czekali w długiej kolejce po egzemplarz publikacji wraz z dedykacją od samego autora. Zebrani mogli wysłuchać także fragmentów „Dziejów” odczytywanych przez aktorkę Bernadettę Machałę-Krzeminską.

Książka udowadnia, że miejsce, w którym mieszka autor, nie ma przed nim żadnych tajemnic. Z pasją detektywa od lat śledzi kolejne historyczne tropy i rozwiązuje kolejne historyczne zagadki. Dzięki temu, że zdobytą wiedzą pragnie się z nami podzielić, również i my możemy poznać fakty z przeszłości, na co dzień ukryte głęboko w archiwach, a także lepiej zrozumieć teraźniejszość.

Foto
Włodzimierz Bławdziewicz