11 września 2012
Wypatruj książek w Legionowie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie jako jedyna biblioteka publiczna w woj. mazowieckim została zaproszona do udziału w ogólnopolskiej akcji „Zaopiekuj się książką”.

Akcja będzie trwała od 10 do 30 września br. i ma na celu zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do czytania i dzielenia się książką poprzez pozostawianie jej w miejscach publicznych tak, aby każdy mógł z niej skorzystać. Po przeczytaniu będzie można pozostawić książkę w miejscu, z którego ją wzięto, przekazać przyjacielowi bądź oddać do Biblioteki.
W ramach akcji Biblioteka otrzymała 900 egz. nowych książek.

Książki dostępne będą do wyczerpania w wymienionych poniżej miejscach w Legionowie:
- Urząd Miasta Legionowo, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41
- Starostwo Powiatowe w Legionowie, ul. gen. W. Sikorskiego 11
- Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Matki Bożej Fatimskiej ul.Orląt Lwowskich 8
- DH Maxim ul. J. Siwińskiego 2
- Sklep Społem nr 38 ul. J. III Sobieskiego 43
- Przedszkole Miejskie nr 12 ul. Królowej Jadwigi 12
- Przedszkole Miejskie nr 7 ul. Husarska 18a
- Biblioteka Główna ul. W. Broniewskiego 7
- Czytelnia Internetowa ul. marsz. J. Piłsudskiego 41
- Filia nr 1 ul. gen. J. Sowińskiego 15
- Filia nr 2 ul. Targowa 65
- Filia nr 3 ul. gen. B. Roi 4a
- Filia nr 5 ul. Olszankowa E

Foto

Projekt organizowany jest przez firmę SKOK Ubezpieczenia we współpracy z wydawnictwem Zysk i S-ka. Patronat nad akcją objęło między innymi Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Do przeprowadzenia akcji organizator wybrał 16 miast (po jednym z każdego województwa).