3 kwietnia 2012
Subiektywnie o historii

Powiat Legionowski – przewodnik subiektywny, to pierwsze w historii naszego regionu wydawnictwo o charakterze historyczno-turystycznym. 1 kwietnia odbyła się prezentacja książki.

Autorem przewodnika jest dr Jacek Szczepański. Książka traktuje o przeszłości naszego powiatu, jego atrakcjach turystycznych, architekturze, kulturze, ludziach, którzy odcisnęli swoje piętno na naszej historii.
W ostatnią niedzielę, w auli legionowskiego ratusza odbyła się prezentacja książki. Kilkaset osób z wielkim zainteresowaniem uczestniczyło w odkrywaniu tajemnic powstawania przewodnika. Nie zabrakło dyskusji o historii, teraźniejszości i przeszłości naszego powiatu.

Foto

Sporą atrakcją okazała się prezentacja przez Jacka Szczepańskiego świeżo zdobytych zdjęć z okresu II wojny światowej. Fotografie zrobione przez żołnierzy niemieckich w wielu przypadkach zmieniły nasze przekonania np. co do przebiegu kampanii wrześniowej na naszym terenie, gdyż wiele budynków, które wcześniej uznawaliśmy za zniszczone w 1939 r. przetrwało co najmniej do 1941.

Foto

Warto dodać, że przewodnik jest pierwszym wydawnictwem o powiecie legionowskim, które rozprowadzane jest w sklepach Empik. Można go dostać także w legionowskich księgarniach. Książka będzie także stanowić nagrodę w konkursach ogłaszanych przez powiat. Warto więc śledzić naszą stronę i profil na facebooku. Przewodnik wart jest czasu poświęconego na jego lekturę.

Foto

nie zabrakło też naszego powiatowego stoiska