1 października 2012
Doceniliśmy sukcesy uczniów
Podczas wrześniowej Sesji Rady Powiatu w Legionowie (27.09) uroczyście wyróżniono 27 najbardziej uzdolnionych uczniów szkół prowadzonych przez powiat oraz 17 wychowawców w dowód uznania za ich trud w kształceniu i wychowaniu powiatowej młodzieży.

Wyróżnieni uczniowie, zgodnie z kryteriami, o których mowa w § 2 uchwały Rady Powiatu w Legionowie z dnia 27 kwietnia 2006 r. spełnili warunki niezbędne do uzyskania nagrody Starosty Legionowskiego – uzyskali średnią ocen za rok nauki nie mniejszą niż 4,90, co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz akceptację rady pedagogicznej i samorządu uczniowskiego.
W towarzystwie swoich rodziców odebrali nagrody z rąk Starosty Jana Grabca, Przewodniczącego Rady Powiatu Szymona Rosiaka i Członka Zarządu Powiatu Janusza Kubickiego.

Foto
Starosta wręczył nagrody dla najzdolniejszych uczniów

5,38 - Karolina Grzywacka z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
5,23 - Justyna Frąckiewicz z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
5,23 - Joanna Truba z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
5,17 - Agata Jarkowska z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
5,15 - Maciej Szustecki z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
5,14 - Przemysław Grochowski z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
5,14 - Joanna Otowska z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
5,08 - Anita Chojnowska z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
5,08 - Agata Jankowska z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
5,08 - Emilia Rejner z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
5,07 - Katarzyna Krzyszowska z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
5,00 - Aleksandra Gołębiowska z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
5,00 - Cezary Grzechnik z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Siwińskiego w Legionowie
5,00 - Maciej Klimkiewicz z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
5,00 - Klaudia Koleszuk z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
5,00 - Agata Wiśniewska z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
4,94 - Kacper Łabenda z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Wolskiego w Serocku
4,93 - Marta Kwietniewska z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
4,92 - Anna Błaszczak z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
4,92 - Sylwia Budzyńska z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
4,92 - Monika Dąbrowska z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
4,92 - Katarzyna Idzkiewicz z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
4,92 - Kaja Nidecka z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
4,92 - Wioleta Sekutowicz z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
4,92 - Zuzanna Wawro z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
4,92 - Sylwia Żakowska z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie
4,92 - Zuzanna Żołnierczyk z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie

Starosta Legionowski złożył także serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania dyrektorom i wychowawcom, którzy swoją codzienną pracą organizacyjną i wychowawczą wpierali młodzież w dążeniu do uczniowskiej perfekcji. Wśród wyróżnionych znaleźli się następujący nauczyciele:
Foto
Przewodniczący Rady Powiatu Szymon Rosiak pogratulował dyrektorom i wychowawcom klas uzdolnionych uczniów
- z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie: dyrektor Brygida Wagner – Konstantynowicz, mgr Małgorzata Piwiwarczyk (wychowawca klasy, 9 wyróżnionych uczniów), mgr Edyta Senderowska (3 wyróżnionych uczniów), mgr Renata Kamińska (2 wyróżnionych uczniów), mgr Adrianna Kardasz (2 wyróżnionych uczniów), mgr Anna Łozińska (2 uczniów), Renata Dzida-Gardias, mgr Agata Kaczmarczyk, mgr Katarzyna Lamperska, mgr Jolanta Magrda, mgr Małgorzata Okoniewska, mgr Urszula Patriak, mgr Ewa Witkowska,
- z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie: dyrektor Wioletta Wuszt i mgr Jarosław Czyżewski,
- z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku: dyrektor Lesław Kozań i mgr Justyna Wszołek.

W tym roku po raz pierwszy, zgodnie ze zmienioną uchwałą Rady Powiatu w sprawie zasad przyznawania Nagrody Starosty Legionowskiego dla uzdolnionych uczniów na podstawie § 2 ust. 3a, przyznana została nagroda dla ucznia, który uzyskał najwyższy wynik procentowy z pisemnych egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych w szkołach prowadzonych przez Powiat.
Foto
Agnieszka Wardak - absolwentka LO im. M. Konopnickiej w Legionowie, która uzyskała 296/300 możliwych do uzyskania procent punktów, otrzymała nowoczesnego laptopa.
Agnieszka Wardak - absolwentka LO im. M. Konopnickiej w Legionowie, która uzyskała 296/300 możliwych do uzyskania procent punktów, odebrała z rąk starosty nowoczesnego laptopa. Wręczone zostały również wyróżnienia: Katarzynie Tokarskiej z PZSP im. Wł. Wolskiego w Serocku (259/300) oraz Marcinowi Chmielowi z PZSP im. J. Siwińskiego w Legionowie (240/300). Pamiątkowe dyplomy wręczył członek Zarządu Powiatu Janusz Kubicki.

Podczas uroczystości, zgodnie z kilkuletnią już powiatową tradycją nauczyciele, którzy uzyskali stopień awansu zawodowego złożyli ślubowanie. Stopień nauczyciela mianowanego, w wyniku zdanego przed Zarządem Powiatu egzaminu, otrzymali następujący nauczyciele:
- mgr Daniel Mirosz – nauczyciel historii w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie,
- mgr Joanna Skrzypek – nauczycielka języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie,
- mgr Urszula Witaszczyk - nauczycielka Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie,
- mgr Dorota Wójcik – także nauczycielka Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.