10 października 2012
15 lat UKS "Delfin"
W sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo odbyło się w ostatni weekend uroczyste zakończenie sezonu.

Na uroczystości zakończenia najlepszego sezonu w historii UKS „Delfin” Legionowo nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, przedstawicieli Polskiego Związku Pływackiego oraz sponsorów.

Zakończenie prowadzili: prezes i I trener UKS Delfin Rafał Perl, sekretarz i II trener UKS Delfin Daniel Kreps. Najlepsi zawodnicy klubu otrzymali puchary, medale i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Legionowo oraz sponsorów Klubu. Najlepszy zawodnik UKS Delfin to Dawid Szulich PIERWSZY OLIMPIJCZYK Z LEGIONOWA, złoty medalista Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Pozostali wyróżnieni to, Igor Szulich finalista Mistrzostw Polski 14-latków, Michał Perl finalista Mistrzostw Polski 16-latków, Aleks Strzeszewski uczestnik Mistrzostw Polski 14-latków, Zuzanna Sawicka, Joanna Żbikowska, Krzysztof Żbikowski, Adrian Kaczmarczyk, Marta Chudorlińska, Urszula Jasiul, Natalia Makowska, Inga Kamińska. Wręczono 44 podziękowania dla osób i firm wspierających UKS „Delfin” Legionowo.

Podczas zakończenia padło wiele słów o wspaniałym sezonie UKS „Delfin” Legionowo i jego najlepszych zawodnikach Dawidzie Szulichu i Igorze Szulichu. Przypomnijmy, że Dawid zdobył dla Legionowa najcenniejszy w historii złoty medal Głównych Mistrzostw Polski Seniorów Młodzieżowców, który dał mu pierwszą w historii kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012.

Zakończenie sezonu to także chwila podsumowań dokonań sportowych, wychowawczych, organizacyjnych i upowszechniających pływanie podczas 15 lat UKS Delfin Legionowo.

Życzymy dalszych sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych.

fot. Archiwum UKS "Delfin"