23 października 2012
Legionowscy Opiekunowie Książek
„Zaopiekuj się książką” – taki tytuł nosiła akcja, w której Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie wzięła udział jako jedyna tego typu placówka w całym województwie mazowieckim. W jej ramach ponad 900 książek znalazło czytelników.

Projekt organizowany był przez firmę SKOK Ubezpieczenia przy współpracy z wydawnictwem Zysk i S-ka. Przez cały wrzesień w całej Polsce, w tym w aż 13 miejscach w Legionowie, wykładane były nowe książki, które czekały na swoich właścicieli. Każdy mógł zaopiekować się wybranymi książkami, a po ich przeczytaniu oddać je w jedno z wyznaczonych miejsc.

Po stolicy powiatu legionowskiego krążyło 900 egzemplarzy, wśród których znajdowała się beletrystyka polska i światowa dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych (zarówno proza jak i poezja), a także literatura niebeletrystyczna. Wybór był bardzo duży, a więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Foto

Akcja „Zaopiekuj się książką” była doskonałą formą uzupełnienia prowadzonego od lat w naszej Bibliotece projektu „Książka gratis”, o której poczytać można na stronie http://bibliotekalegionowo.pl.