24 stycznia 2012
Filmowe spotkania

W piątkowy wieczór w sali balowej pałacu w Jabłonnie odbył się pokaz dwóch filmów: „Rok Papieża” oraz „Świat Matki Teresy” w reżyserii Barbary Lorynowicz.

Te dwa filmy autorka postanowiła zaprezentować mieszkańcom naszego powiatu oraz zaproszonym gościom. W pokazie wzięli udział m.in. kard. Kazimierz Nycz oraz biskup Marek Solarczyk, którzy byli pod dużym wrażeniem dokumentów.

Foto

Projekcja odbyła się w atmosferze zadumy i wewnętrznych przemyśleń. Po obejrzeniu obu produkcji widzowie mogli zadać osobiste pytania samemu reżyserowi filmu, gdyż Barbara Lorynowicz wzięła udział w spotkaniu.

Foto

Organizatorami pokazu był Powiat Legionowski, Poseł na Sejm RP Zenon Durka oraz Gmina Jabłonna. Patronat prasowy nad projekcją objął miesięcznik Polish Market.