9 stycznia 2012
XIV Grand Prix Legionowa w pływaniu

W ostatni weekend, 8 stycznia, odbyły się XIV Grand Prix Legionowa w pływaniu. W zawodach wzięło udział 309 zawodniczek i zawodników z 30 klubów z całej Polski.

UKS Delfin Legionowo reprezentowało 46 zawodniczek i zawodników, którzy zdobyli w sumie 3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe medale.

Spośród zawodników Delfina najlepiej spisał się Dawid Szulich, który zdobył 2 złote medale na 100m st. klasycznym - 1:01.57 i 100m st. zmiennym – 0:59,82.Dawid zajął również I miejsce w klasyfikacji punktowej na najlepszego zawodnika XIV Grand Prix Legionowa.

Dwa medale: złoty na 100m st. klasycznym - 1:22.22 i srebrny na 100m st. zmiennym - 1:15.76 zdobyła Joanna Żbikowska. Dobrze zaprezentowały się: Zuzanna Sawicka, która zdobyła brązowy medal na 100m st. dowolnym -1:09.20 i srebro na 100m st. motylkowym -1:17.98 oraz Magdalena Ratajczyk, która wywalczyła srebro na 100m st. klasycznym – 1:39.10.

Rekord życiowy ustanowił Michał Perl, który zdobył srebrny medal - 100m st. klasycznym – 1:10.91. Dobrze popłynął również brat Dawida Igor Szulich, który zdobył srebrny medal na 100m st. klasycznym -1:18.16, a także Aleks Strzeszewski, który z nowym rekordem życiowym zdobył brązowy medal na 100m st. dowolnym 1:02,79 i brąz na 100m stylem zmiennym -1:11,48.

Organizacyjnie zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie, na co zwrócił uwagę doświadczony sędzia międzynarodowy pan Eugeniusz Waraksa.
W czasie ceremonii otwarcia zawodów był obecny Prezes Polskiego Związku Pływackiego pan Krzysztof Usielski, który podziękował za profesjonalne przygotowanie tak dużej imprezy m.in. organizatorowi, a także vice dyrektor ZSO nr 2 w Legionowie pani Anecie Miętek, która w imieniu gospodarza obiektu serdecznie przywitała wszystkich uczestników zawodów .

Sportowa rywalizacja dzieci i młodzieży trwała 6 godzin. Dzięki sponsorom, którym m.in. był Powiat Legionowski, pucharami, medalami i dyplomami nagrodzono ponad 200 zawodniczek i zawodników.