22 grudnia 2011
Trening pod okiem profesjonalistów

W ubiegłym tygodniu na stadionie miejskim w Legionowie odbył się profesjonalny trening piłkarski prowadzony przez zawodnika pierwszej drużyny KS „Legionovia” Tomasza Wawrzyniaka. Wzięli w nim udział wyselekcjonowani uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie.

Trening rozpoczęły ćwiczenia rozgrzewające, które miały przygotować mięśnie do bardziej intensywnego wysiłku. Wspólnie z trenerem młodzi piłkarze przeskakiwali oraz pokonywali porozstawiane przeszkody. Później przyszedł czas na wymianę podań. Zajęcia zakończyły się grą na skróconym boisku.

Przygotowanie i przeprowadzenie treningu było możliwe dzięki umowie partnerskiej, którą Starostwo Powiatowe w Legionowie zawarło z legionowskim klubem. W ramach jej zapisów KS „Legionovia” zobowiązał się do zorganizowania krótkiego szkolenia dla młodzieży ze szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat. Tym razem padło na Targową, gdzie uczniowie z ogromnym entuzjazmem podeszli do tej inicjatywy. Miejmy nadzieję, że zdobyte umiejętności młodzież zaprezentuje na boiskach podczas zawodów sportowych, organizowanych przez Powiat.

Trening był szansą na poprawę formy