14 grudnia 2012
Mikołajkowy dzień

Oczekiwany co roku przez wszystkie dzieci gość z Laponii zawitał dziś do Legionowa. Zostawił sanie i renifery na dachu Starostwa, aby wziąć udział w imprezach mikołajkowych organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

O 12:00 aula Starostwa wypełniła się po brzegi dziećmi zrzeszonymi w TPD, o 16:00 natomiast przybyły do niej maluchy i młodzież z rodzin zastępczych. I choć wszyscy przede wszystkim czekali na brodacza w białej czapce, chętnie brali udział w zaplanowanych zabawach. Atrakcji było wiele: tańce, strojenie się na „bałwanka”, wybory Króla i Królowej Balu, czy tworzenie największej piłki z papieru. Każdy mógł też przekonać się, jak trudne zadanie stoi przed Mikołajem, kiedy w domu nie ma komina – przeciskając się pod wirtualnymi drzwiami.

Wesołe tańce nie miały końca

Kiedy wszyscy bawili się w najlepsze, na salę niepostrzeżenie zakradł się Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Okazało się, że w powiecie legionowskim mieszkają same grzeczne dzieci, bowiem każdy uczestnik imprezy dostał dużą torbę z prezentem.

Podczas imprezy dla dzieci z rodzin zastępczych rozdane zostały również nagrody za konkurs plastyczny organizowany podczas letniego pikniku.

Na imprezach nie było nikogo, kto wyszedłby ze Starostwa z pustymi rękami. Teraz z pewnością każdy będzie oczekiwał na Świętego Mikołaja przy choince w swoim domu, w gronie najbliższych.

Każdy z niecierpliwością czekał na Mikołaja