1 grudnia 2011
Ekologiczna gmina

Informujemy, że 1 października rozpoczęła się organizowana przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. IV edycja "Konkursu na najbardziej efektywną energetycznie gminę w Polsce".

W Konkursie mogą wziąć udział:

* Gminy miejskie,
* Gminy wiejskie,
* Gminy miejsko-wiejskie
* Miasta na prawach powiatu.

Udział w Konkursie jest bezpłatny!

Co jest oceniane?

Podstawowym kryterium w Konkursie jest skala oszczędności energii w wybranych przedsięwzięciach w roku 2011 w stosunku do roku 2010 i 2009 roku.

Konkurs ocenia rzeczywiste efekty zgłoszonych działań, a nie subiektywne opisy przedsięwzięć.

Do Konkursu na najbardziej efektywną energetycznie gminę można zgłosić:

* wybrane budynki użyteczności publicznej, w których w ostatnich latach przeprowadzane były przedsięwzięcia zmniejszające zużycie energii (np. termomodernizacja)
* modernizację węzła cieplnego
* modernizację oświetlenia ulicznego
* inne przedsięwzięcia energooszczędne na rzecz społeczności lokalnej

Wybrane budynki lub przedsięwzięcia muszą znajdować się na terenie gminy.

Gminy są oceniane w 3 kategoriach:

* gmina o liczbie ludności do 30 000 mieszkańców
* gmina o liczbie ludności od 30 001 do 100 000 mieszkańców
* gmina o liczbie ludności powyżej 100 000 mieszkańców.

Co trzeba zrobić by zgłosić Gminę do Konkursu?

W pierwszym etapie określonym w regulaminie należy wypełnić i przesłać do siedziby Sekretariatu Konkursu kartę uczestnictwa – która stanowi podstawę do dalszych kroków.

W drugim etapie w terminie określonym w regulaminie wystarczy dokładnie wypełnić formularze dostępne po zalogowaniu do systemu i przysłać kartę zgłoszeniową do sekretariatu Konkursu.

Istnieje możliwość przedłużenia terminów zgłoszeń. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce. Fakt ten zostanie ogłoszony na głównej stronie internetowej Konkursu.

Dokumenty zgłoszeniowe do udziału w Konkursie można pobrać z następującej strony internetowej: