17 grudnia 2012
Świąteczny Jarmark, czyli przedsiębiorcy na Arenie

Druga edycja Legionowskich Targów Przedsiębiorczości, która odbyła się 15 i 16 grudnia przyciągnęła nie tylko rzeszę odwiedzających, ale również wielu wystawców.

Tym razem motywem przewodnim imprezy było Boże Narodzenie. Na wielu stoiskach znaleźć więc można było choinki, gwiazdy betlejemskie i inne ozdoby świąteczne, ale także przysmaki, które można zamówić na wigilijny stół, czy propozycje prezentów, które można włożyć pod choinkę.

Druga edycja targów zgromadziła wielu wystawców...

Zaraz po wejściu na Arenę na zwiedzających czekali lokalni wytwórcy ze swoimi wyrobami. Apisołtysówka prezentowała miody oraz piękne wyroby z wosku pszczelego. Tuż obok można było skosztować przyprawy i przetwory, np. keczup z papryki, a u pani Izabelli pyszne i swojskie sery korycińskie.

W holu legionowskiej Areny rozstawiona została wystawa „Prywaciarze”, na której przedstawione zostały zdjęcia lokalnych przedsiębiorców na przestrzeni wielu lat. Zaraz po wejściu na halę targową każdy miał okazję porozmawiać z organizatorami: Urzędem Miasta Legionowo i Powiatową Izbą Gospodarczą oraz odwiedzić stoisko Powiatu Legionowskiego. Zwiedzajacy otrzymali najnowszy numer Kuriera – dwumiesięcznika wydawanego przez Wydział Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Legionowie oraz mapę całego powiatu. Dla najmłodszych przygotowaliśmy książeczki edukacyjne i gry z Kapitanem Wyderką. Planszówkę dzieci otrzymywały po poprawnym odpowiedzeniu na pytania na temat bezpieczeństwa nad wodą.

... oraz zwiedzających

Poza stoiskami organizatorów i partnerów targów, na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. Każdy mógł kupić lokalne wyroby i rękodzieło lub spróbować pysznych przekąsek na stoisku Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku. Amatorzy tanich podróży odbywali konsultacje na stoisku Taniego Fruwania, a mali kucharze dekorowali pierniki w Akademii Małego Smakosza. Jedni wystawcy prezentowali ręcznie robione kartki, inni samodzielnie zdobione guziki i paski, a jeszcze inni filcową biżuterię. Odwiedzający mogli także z bliska przyjrzeć się zdanie sterowanemu modelowi Ferrari, który osiąga prędkość nawet 50 km/h oraz konstrukcji umożliwiającej robienie zdjęć z dużej wysokości. Na jednym stoisku grała muzyka na żywo, na innym można było skosztować domowej nalewki. Dodatkową atrakcją był pokaz break dance, który odbył się w holu głównym Areny.