1 września 2014

Daty: Rozpoczęcia: 16.04.2012
Zakończenia: 1.09.2014
Opis:

Szkolny budynek będzie miał dwie kondygnacje, przybliżone wymiary – długość x szerokość – 117x32 m., wysokość budynku – 11,09 m. Całkowita powierzchnia kondygnacji naziemnych wyniesie 4 936 m².

Etap I budowy Centrum Edukacyjno-Kulturalno-Sportowego (CEKS) obejmuje budynek szkoły podstawowej wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi – salą gimnastyczną, zagospodarowaniem terenu, terenowymi urządzeniami sportowymi oraz realizacją pełnej infrastruktury technicznej: dojściami, dojazdami, drogą wewnętrzną, naziemnymi miejscami parkingowymi, siecią wodną, kanalizacją sanitarną, ppoż, urządzeniami retencjonującymi wody opadowe, siecią elektroenergetyczną wraz ze stacją transformatorową oraz siecią światłowodową.

Do dyspozycji najmłodszych uczniów zostaną oddane 4 sale dla grup „0”. Nieco starsze dzieci będą korzystały z 8 sal przeznaczonych do nauczania zintegrowanego. Młodsi uczniowie szkoły podstawowej będą mogli odrabiać lekcje i spędzać wolne chwile w świetlicy o powierzchni ponad 80 m2. W nowej szkole podstawowej będzie 10 sal-pracowni: sztuki, plastyki i muzyki, techniki, przyrody, języków obcych, dwie pracownie matematyki oraz 3 sale przeznaczone do nauki języka polskiego i historii. Zajęcia lekcyjne będą odbywały się w 28 salach.

Nowa szkoła podstawowa w Chotomowie będzie „wyposażona” w salę gimnastyczną o powierzchni 222 m2. Ćwiczeniom na świeżym powietrzu będą sprzyjały: wielofunkcyjne, nowoczesne boisko o trawiastej nawierzchni (o wymiarach: 60x30 m) oraz boisko do koszykówki (nawierzchnia sztuczna). Dzieci będą również korzystać z bezpiecznego placu zabaw.

Inwestycje realizuje Gmina Jabłonna.

wizualizacja obiektu

PRZED (fot. Michał Smolinski)
{gallery}powiat2/pliki/inwestycje/2014/CEKS_Chotomow/przed{/gallery}

W TRAKCIE