29 listopada 2011
Pomóżmy potrzebującym

"Pomóżmy potrzebującym" to hasło przyświecające organizatorom Świątecznej Zbiórki Żywności pod Patronatem Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego w 2011 r. W ramach programu „Super Samorząd” Legionowo aktywnie włączyło się w akcję.

W dniach 2, 3 i 4 grudnia br. lokalne organizacje pozarządowe wezmą udział w ogólnopolskiej XV Zbiórce Żywności w Legionowie zainicjowanej przez Fundację Bank Żywności SOS z Warszawy. Świąteczna zbiórka Żywności, która tradycyjnie organizowana jest przed Świętami Bożego Narodzenia, ma na celu zebranie długoterminowych produktów spożywczych, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym legionowianom w okresie świątecznym.

Formuła zbiórki pozostaje niezmienna od lat. Darczyńcy, czyli klienci poszczególnych placówek handlowych, będą mieli możliwość przekazania zakupionej żywności do specjalnie oznakowanych koszy, przy których dyżurować będą wolontariusze z organizacji pozarządowych. Produktami rekomendowanymi są: cukier, olej, konserwy, dżemy, dania gotowe, słodycze oraz inne długoterminowe artykuły.

Wszystkie sklepy, na terenie których organizowana będzie Świąteczna Zbiórka Żywności, wyraziły zgodę na jej przeprowadzenie. Są to sklepy sieci:
Carrefour ul. Piłsudskiego 43 A
Tesco ul. Warszawska 60
Biedronka ul. Sowińskiego 2A
Biedronka ul. Zegrzyńska 5A
PSS "Społem" ul. Sobieskiego 43
PSS "Społem" ul. Sowińskiego 10
Kaufland ul. Zegrzyńska 11

oraz sklepy prywatne:
Babilon, ul. Strużańska 9
Floryda, ul. Mickiewicza 22
Bomi, ul. Śiwińskiego 2.

W akcji weźmie udział siedem organizacji pozarządowych: Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS, Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Legionowie, Stowarzyszenie Źródło Życia, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec ZHP Legionowo, Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym "NADZIEJA", Legionowskie Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas DWP. Koordynatorem legionowskiej akcji jest Danuta Szczepanik - Sekretarz Miasta Legionowo, która wspólnie z Ewą Milner-Kochańską - Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego nadzorują świąteczną zbiórkę.

Powyższe działania wesprą również Komunalny Zakład Budżetowy oraz Straż Miejska.

Terminy zbiórki żywności w poszczególnych punktach handlowych

Tekst: Ewa Milner-Kochańska, Danuta Szczepanik